7 pomysłów na zorganizowanie urodzin dziecka na Opolszczyźnie

miejsce dla dzieci

Zorganizowanie niezapomnianych urodzin dla swojego dziecka to z pewnością wyzwanie dla wielu rodziców. Ten magiczny dzień jest wyczekiwany z ciekawością, jakie atrakcje będą go czekać. Pomysłów, gdzie można zorganizować urodziny pełne wrażeń jest multum – mimo iż Opolszczyzna jest najmniejszym województwem w Polsce. Szeroki wybór ciekawych rozrywkowo-edukacyjnych miejsc pozwoli jednocześnie zabawić się dzieciom, ale również wynieść naukę. Nadmiar możliwości może przyprawić jednak o ból głowy. Jakie zatem są ciekawe miejsca na Opolszczyźnie na urodziny dla dzieci? W tym artykule podsuniemy 7 pomysłów.

Ciekawe miejsca dla dzieci w opolskim – niezapomniane urodziny

Województwo opolskie mimo swojego niewielkiego rozmiaru względem reszty kraju, ciągle się rozrasta i wzbogaca w nowe atrakcje oraz może się pochwalić wieloma zabytkowymi lokacjami. Planując urodziny dziecka, lepiej pominąć zwiedzanie i zapewnić dziecku dobrą zabawę w ten szczególny dzień. Więc jakie poleca się ciekawe miejsca dla dzieci w opolskim na imprezy okolicznościowe? Oto 7 najciekawszych propozycji.

Odskocznia – park trampolin w Opolu

Jest to pierwszy oraz największy park trampolin powstały na Opolszczyźnie. Cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii wśród rodziców. Obiekt jest prawdziwą machiną zabawy, która wciąga dzieci do środka i zabiera je na długie godziny. Powierzchnia parku to 1200 m2, a do użytku jest wiele trampolin, wież do skoków, basenów gąbkowych oraz arena do zbijaka czy specjalna strefa wydzielona dla małych wojowników ninja.

Park linowy KanYon

Park linowy, który znajduje się w samym sercu Opola, oferuje ciekawą aktywność spędzania czasu dla dzieci. Trasy linowe o różnorodnym stopniu trudności, snowtubing oraz liczne dodatkowe atrakcje na życzenie, takie jak kiełbaska z ogniska dla dzieci, pizza w parku czy escape room. Grupom zorganizowanym podczas dziecięcych urodzin przysługują zniżki, dlatego park linowy KanYon jest doskonałym miejscem na urządzenie imprezy okolicznościowej.

JuraPark

miejsce dla dzieciJuraPark, który znajduje się w miejscowości Krasiejów, jest najpotężniejszym obiektem w Europie, dotyczącym prehistorycznych stworzeń. Z roku na rok przyciąga swoją ofertą coraz więcej rodzin i dzieci. Park rozrywki połączony z parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka daje niesamowitą zabawę połączoną z cenną nauką. Dodatkowo znajduje się tutaj zalew, liczne place zabaw oraz plaże – dlatego jest to miejsce, w którym nie tylko maluchy doznają niezapomnianych wrażeń, lecz będzie to również świetna rozrywka dla całej rodziny.

Zamek z placem zabaw w Mosznej

Zamek, który wyglądem przypomina bajkowy pałac przenosi małych odkrywców w świat kreskówek z Disney’a. Jest to bez dwóch zdań jedna z największych i najlepszych atrakcji na Opolszczyźnie, która przyciąga co roku wiele rodzin z dziećmi. Wiele wież i komnat do zwiedzenia oraz liczne imprezy okolicznościowe sprawiają, iż każdy podopieczny znajdzie zajęcie dla siebie – a na dodatek na zewnątrz znajduje się świetny plac zabaw, który usytuowany jest w pięknym ogrodzie. Sala zabaw “Hrabiolandia” również dostarcza dzieciom niezwykłych emocji, sprawiając, że będą to niezapomniane urodziny. Znajdujące się w środku hotel, bar, SPA i restauracja nie pozwolą zanudzić się również rodzicom.

Fabryka robotów w Łączniku

W niedalekiej odległości od wyżej wspomnianego zamku w Mosznej znajduje się miejsce, w którym każdy mały fan robotyki oraz filmów Sci-Fi, takich jak Transformers czy Gwiezdne Wojny przeżyje niezapomniane chwile. Niektóre roboty sięgają nawet 3,5 m wysokości, a poszczególne egzemplarze poruszają się i mówią, co z całą pewnością zafascynuje dziecko. Możliwość przeniesienia się do ulubionych filmów i spotkania się z bohaterami twarzą w twarz zapewni nie lada rozrywkę, i pozostanie w pamięci na długie lata. Wszystkie roboty są wytwarzane ręcznie przez właściciela przybytku, a muzeum po wcześniejszej rezerwacji jest otwarte przez 7 dni w tygodniu.

Pumptrack w Paczkowie

Dla dzieciaków, które miłują się w jeździe na dwóch lub czterech kółkach – idealnym miejscem na spędzenie tego wyjątkowego dnia będzie Pumptrack w Paczkowie. Znajduje się tam kilka torów przystosowanych do jazdy rowerem, deskorolką, hulajnogą czy na rolkach, jednak nie posiada zbyt trudnych odcinków dla najmłodszych zawodników, co sprawia, że Pumptrack jest idealnym miejscem dla każdego młodocianego wyczynowca. Taka rozrywka w połączeniu z rodzinnym obiadem w restauracji może stanowić świetną propozycję na wyprawienie urodzin dziecku.

Sale zabaw

Istnieje również wiele ciekawych miejsc na Opolszczyźnie dla dzieci, które idealnie nadadzą się na wyprawienie niezapomnianych urodzin. Jednym z obiektów tego typu jest nasze STUDIO KIDS, które od lat zapewnia dzieciom doskonałą celebrację tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia w roku. Jesteśmy numerem 1 w Nysie oraz okolicach, co potwierdza wiele pozytywnych opinii od rodziców podopiecznych. Dajemy możliwość zaaranżowania wymarzonych urodzin dziecka, niezależnie od jego wieku. 30 różnorodnych atrakcji do wyboru daje ogromną możliwość rozbawienia dzieci, a 26 bajkowych gwiazd tylko czeka na spotkanie z małymi fanami kreskówek. Do wyboru są 4 loże, w których jedzenie tortu i chwilę odpoczynku w koleżeńskim gronie będzie przyjemnością i udaną formą celebracji. Na solenizanta czekać będzie wyjątkowy prezent i mnóstwo gadżetów super imprezowicza, a obecna animatorka nie pozwoli dzieciom się nudzić i sprawi, że ten wyjątkowy dzień przebiegnie pięknie, skutkując uśmiechem wszystkich dzieci.

Wiele ciekawych miejsc dla dzieci w woj. opolskim sprawia, iż każdy rodzic będzie w stanie zapewnić swojemu dziecku niebywałe wrażenia i sprawić, iż nie zapomni tego wyjątkowego dnia przez wiele lat. Tutaj nie ma miejsca na nudę – nie ma znaczenia, czym fascynuje się dziecko, każdy podopieczny znajdzie tutaj coś dla siebie. Możliwość wcielenia się w paleontologa, naukowca, wyczynowca, spotkanie się twarzą w twarz z ulubionymi robotami czy świetna zabawa z innymi dziećmi na salach zabaw sprawia, iż dziecko spędzi nie tylko doskonały dzień, ale również wyniesie z niego cenną naukę.