Gdzie pojechać z dziećmi w województwie opolskim?

dzieci sala zabaw

Mimo iż województwo opolskie jest najmniejszym w Polsce, ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych miejsc, atrakcji oraz zabytków. Wyjazdy w sezonie, szczególnie te z dziećmi wymagają wcześniejszego rozplanowania i researchu na temat miejsc, które warto odwiedzić. Co ciekawego zatem można zobaczyć w województwie opolskim? Gdzie pojechać z dziećmi, aby czerpały frajdę? O tym w dzisiejszym artykule.

W tym wpisie znajdziesz: 

 1. Gdzie pojechać z dzieckiem w województwie opolskim w sezonie?
 2. Zamek w Mosznej
 3. Fabryka robotów
 4. Jurapark w Krasiejowie
 5. Zoo w Opolu
 6. Muzeum Polskiej Piosenki
 7. Muzeum Wsi Opolskiej
 8. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu
 9. Twierdza Nysa
 10. Zaginione miasto
 11. Sale zabaw w Nysie

Gdzie pojechać z dzieckiem w województwie opolskim w sezonie?

Na Opolszczyźnie istnieje multum atrakcji dla dzieci, które przyciągają rodziny i całe tłumy turystów z całego kraju oraz zza granicy. Lokacje rozrzucone są po całym województwie, więc propozycje są doskonałym rozwiązaniem na kilkudniowy lub dłuższy wyjazd. Podczas tygodniowego pobytu ciekawych miejsc do zwiedzania na pewno nie zabraknie – a dobrze będą się bawić zarówno rodzice, jak i ich pociechy. Co zatem warto zobaczyć?

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej znajduje się około 30 km od Opola i jest jednym z najciekawszych obiektów do zobaczenia podczas wycieczki z dziećmi. Bajkowa architektura rodem z Disney’a przyciąga maluchów z całej Polski. Do zobaczenia jest 99 wieżyczek oraz 365 komnat, wraz z pięknym parkiem, który otacza pałac. W tamtejszym miejscu często są urządzane przeróżne imprezy okolicznościowe, a do dyspozycji jest SPA, kawiarnia, restauracja oraz hotel. Zatem swój azyl znajdą tutaj nie tylko podopieczni, ale również rodzice potrzebujący odpoczynku od zgiełku miasta i codziennych problemów.

Fabryka robotów

Fabryka znajduje się niedaleko zamku w Mosznej, i jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w Polsce. Właściciel hobbystycznie buduje roboty inspirowane twórczością filmową, z dbałością o każdy najmniejszy detal. Wszystkie postaci zbudował jeden człowiek, który dzięki swojej pasji, dostarcza mnóstwo radości dzieciom z całej Polski. Roboty powstają z odpadów, takich jak stalowe części przeznaczone do recyklingu czy pozostałości ze złomowisk. Mali podopieczni mogą spotkać tutaj swoich ulubionych bohaterów z bajek lub filmów np. Transformers, lub Minionki.

Jurapark w Krasiejowie

dzieci sala zabawTo niezwykłe, klimatyczne miejsce jest największym parkiem dinozaurów w całej Europie. Niegdyś odkryto tutaj szczątki tych niezwykłych stworzeń, a obecnie znajdują się tam najbogatsze wystawy skamielin pozostałych po tamtej epoce. Do zobaczenia jest 250 modeli prehistorycznych stworzeń, które swoimi realistycznymi wymiarami potrafią wprowadzić w osłupienie. Jednak to nie wszystko – na tamtejszym terenie trwają również wykopaliska, które można śmiało obserwować – znajduje się tam również Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Dodatkowo widnieje tam ogromny plac zabaw. Podczas pobytu w województwie opolskim na weekend z dzieckiem, Jurapark to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia.

Zoo w Opolu

W sercu województwa opolskiego atrakcją dla dzieci jest rozbudowany, nowoczesny ogród zoologiczny. W malowniczym otoczeniu przyrody dzikie zwierzęta, zarówno lokalne, jak i całkiem egzotyczne, robią ogromne wrażenie. To okazja, by zobaczyć, jak się zachowują, a także nauczyć się o nich więcej. To rozrywka dla dzieci w każdym wieku – nawet dorośli będą mogli pogłębić wiedzę o faunie Polski i świata.

Muzeum Polskiej Piosenki

Niepowtarzalną atrakcją dla dzieci w woj. opolskim jest muzeum poświęcone w całości polskiej muzyce. Jest nowoczesne i oferuje maluchom wiele interaktywnych stanowisk. Uwagę zwraca szczególnie prawdziwe studio, w którym każdy może zaśpiewać i zachować nagranie na pamiątkę. Choć najmłodsi mogą nie znać starych polskich szlagierów i gwiazd estrady, dorośli z pewnością poczują nutkę nostalgii i miło spędzą czas.

Muzeum Wsi Opolskiej

Choć to także muzeum, oferuje zupełnie inne doświadczenie, niż powyższy przykład. To starannie, realistycznie oddany obraz XVIII-XX wiecznej Polski, który można obejrzeć z bliska. Podczas wycieczki dla dzieci po opolskim odwiedzenie tej krainy to świetny pomysł. Najmłodsi mogą zdobyć nową wiedzę i zobaczyć, jak wyglądał świat w przeszłości.

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu

Zjawiskowy zamek nazywany “śląskim Wawelem” to ciekawa atrakcja w opolskim dla dzieci i dorosłych. Wewnątrz znajduje się muzeum, obok można znaleźć także rzeźby władców Polski. Zwiedzanie umożliwia poznanie mniej znanych dziejów naszego kraju, więc będzie edukacyjne nie tylko dla najmłodszych. Warto zobaczyć także piękne krużganki ozdabiające budowlę.

Twierdza Nysa

Szukając atrakcji w Nysie i okolicach, nie sposób nie trafić na tę niesamowitą okazję. Sama twierdza robi wrażenie i jest ciekawym miejsce do zwiedzenia. Oglądanie fortu to okazja do poszerzenia wiedzy, a wiele maluchów z pewnością będzie podekscytowanych możliwością zejścia do podziemi lub oglądania strzelania z karabinów. Co jednak najważniejsze, to ogromna inscenizacja bitwy, która odbywa się co roku. To prawdziwa perełka dla ciekawych świata dzieci, zwłaszcza tych nieco starszych.

Zaginione miasto

Umiejscowiony w Jarnołtówku park rozrywki z parkiem wodnym, jest świetnym miejscem do spędzenia cudownych chwil w rodzinnym gronie w sezonie letnim. Do dyspozycji jest mnóstwo zjeżdżalni, kół młyńskich, interaktywny ogród, park linowy oraz kino 7D i wiele innych ciekawych miejsc. Sama nazwa nawiązuje do legendy o średniowiecznej osadzie, która ponoć znajdowała się gdzieś na tamtejszym terenie. Istnieje kilka atrakcji, które nawiązują do tej opowieści – kamienny krąg czy jaskinia dzikich zwierząt.

Sale zabaw w Nysie

Dobrym pomysłem na wycieczkę jest odwiedzenie Nysy. Na Opolszczyźnie znajduje się kilka sal zabaw, a w samej Nysie jest jedna z najlepszych – STUDIO KIDS. Nasza bawialnia cieszy się tysiącami pozytywnych opinii, zarówno rodziców dzieci, jak i zadowolonych małych gości. Szeroka gama przeróżnych stref zabaw i atrakcji, zapewnia radość przez długie godziny, co czyni nas jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia z pociechami podczas pobytu na Opolszczyźnie. Do wyboru są m.in. Strefa Gwiazd, Music Studio z perkusją, Tron Króla, Strefa Malucha i wiele innych, które dadzą dzieciom poczuć się jak gwiazdy filmów i telewizji. Warsztaty kreatywno-edukacyjne pozwalają zaczerpnąć cenną naukę poprzez świetną zabawę. Dodatkowo Ninja Park, Jump Area, Labirynt Drimsów, Strefa SPORT&ACTIVE z tenisem stołowym, boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę pomogą zaczerpnąć sportowych emocji, a kino 9D pozwoli wejść w wirtualny świat, który gwarantuje niezapomniane chwile pełne radości i extra przygody.

Propozycji gdzie pojechać z dzieckiem w woj. opolskim jest multum. Różnorodne atrakcje, sale zabaw, parki wodne, twierdze, zamki, place zabaw i muzea występujące na Górnym Śląsku co roku w sezonie dostarczają niezapomnianych emocji i cudownych chwil spędzonych z rodzicami i rodzeństwem dzieciom z całej Polski. Do zobaczenia jest wiele, dlatego przed takim wyjazdem najlepiej będzie wcześniej zaplanować, jakie konkretnie miejsca najlepsze będą do odwiedzenia z dziećmi. Znajdą się tutaj zarówno atrakcje dla młodszych, jak i nastoletnich podopiecznych. Dla każdego będzie do dzień dobrej zabawy!